Odzież narciarska od podstaw

Odzież narciarska jest niezwykle wielowarstwowym problemem, wobec czego tym bardziej wskazane jest się jej przyjrzeć skrupulatniej. Jak bowiem dobrać coś, co zaspokoi wszystkie nasze potrzeby odnośnie luksusu przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich właściwości termicznych?

To oczywiste – na początku trzeba zainwestować w bieliznę. Ta dzieli się na trzy grupy, uzależnione od ciepła, w jakim będziemy spędzać czas. Jej podstawowym celem jest odprowadzanie potu z ciała i zaręczenie stosownej temperatury. Następna powłoka, z jakiej złożona jest szeroko pojmowana odzież narciarska, to rozmaite bluzy bądź kurtki – kolejny raz w zależności od warunków, w jakich będziemy przebywać. Czasami wystarczy jakaś prosta bluzka, niejednokrotnie softshell, a czasami coś cieplejszego.

Na ponadprzeciętną atencję zasługują skarpety, jakie powinny wyróżniać się podobnymi własnościami termoaktywnymi jak przed chwilą wzmiankowana bielizna, oraz rękawice narciarskie, które nie powinny spadać, powinny zaręczać największy komfort i charakteryzować się właściwym stabilizatorem.

Oczywiście ani rękawice narciarskie, ani ogół tego, o czym zostało przedstawione powyżej, nie zaręczy nam całkowitego bezpieczeństwa, bo to zrobi zwłaszcza kask. Warto więc poświęcić kilka sekund na to, aby wytypować najlepszy spośród obecnie udostępnionych, sugerując się odpornością, wygodą i dostosowaniem do głowy. Rzecz jasna tak wieloaspektowa odzież wymaga dużych nakładów finansowych, lecz napiszmy sobie wprost – wygoda i bezpieczeństwo to sprawy tak po prawdzie bezcenne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation