Pomysł na krótkie wakacje

luksemburg

Jeśli pozostało wam jeszcze trochę urlopu, to należy go jak najszybciej wykorzystać, aby załapać się jeszcze na ładną pogodę, której nie brakuje we wrześniu. W tym roku udało mi się spędzić bardzo intensywnie wakacje, więc opiszę wam, gdzie byłem. A nuż może kogoś zainspiruje moja podróż i uda się w podobną.

A więc jeśli chodzi o moją wakacyjną podróż, to 3 dni spędziłem zwiedzając Luksemburg, Metz miasto położone we Francji oraz Belgijskie miasto Arlon. Tak, tak trwało to zaledwie 3 dni, ale jakie intensywne 3 dni!. Co mogę powiedzieć na temat Luksemburga? uważam, że jest to bardzo piękne miasto do którego głównie przyjeżdżają ludzie za pracą, bo nie brakuje tam dzielnic okupowanych przez wielkie korporacje. Oczywiście po pracy ludzie mogą się zrelaksować na łonie natury, bo znajduje się tam bardzo piękny park. Jedynym minusem tego miejsca może być pogoda, która dość często jest „Angielska”. Mnie na szczęście udało się być w tym miejscu, gdy świeciło słońce, więc mogłem z przyjemnością zwiedzać miasto ciesząc się upalnym dniem. Luksemburg ma niewielką powierzchnię, co sprawia, że bardzo blisko znajdują się sąsiednie kraje, więc w kilka godzin można być w Belgii, Francji, czy w Niemczech. Szczególnie polecam udać się do Belgii do miasta Arlon w którym to mieszkają bardzo sympatyczni i życzliwi ludzie. Duża część mieszkańców wolny wieczorny czas spędza przesiadując w okolicznych knajpach, więc łatwo i szybko można ich wszystkich poznać.

Jeśli chodzi o pieniądze, to miałem na tyle szczęście, że moja siostra aktualnie przebywa w Luksemburgu, więc koszty związane z wynajmem noclegu mnie ominęły. Bilet autokarowy w dwie strony kosztował mnie 380zł, więc nie są to jakieś bajońskie sumy. Jedynym minusem podróży autokarem był czas podróży, bo w jedną stronę jechało się około 18 godzin, co jest jednak bardzo męczące.

Jeśli kogokolwiek mój wpis zachęcił do takiej podróży, to mogę tylko rzec nie wahaj się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation