Czym się kierować przy wynajmie noclegu w apartamencie?

Coraz więcej osób zamiast tradycyjnych hoteli wybiera noclegi w apartamentach. W internecie można znaleźć wiele ofert, które dodają sami właściciele. Istnieją również firmy zarządzające bazą takich obiektów i posiadające własne strony w sieci. Czym się charakteryzują takie oferty? Jak wybrać najlepszą dla siebie? Zapraszam do czytania.

Niska cena wcale nie oznacza atrakcyjnej oferty

Po Euro 2012 konkurencja na rynku mieszkań i apartamentów do wynajmu krótkoterminowego gwałtownie wzrosła. Noclegi w apartamentach w Warszawie to już potężna siła, która konkuruje z hotelami. Co ciekawe, ceny są zróżnicowane i czasem trudno wyłapać logiczny sens tych różnic. Właściciele chcąc przyciągnąć klientów niezwykle korzystną finansowo ofertą czasem stosują zabiegi podawania cen, które obowiązują przy dłuższych terminach. O tym dowiadujemy się dopiero podczas rozmowy telefonicznej. Dlatego warto wypytać o koszt pobytu w terminach, które nas interesują i czy jest to cena ostateczna. Jeśli chcemy by w mieszkaniu był internet, również należy się zapytać czy jest on w cenie wynajmu. Podobnie z miejscem parkingowym. Czasem też podejrzanie niska cena podana w ofercie wiąże się z niskim standardem mieszkania. Być może na zdjęciach wygląda ono ładnie i przytulnie, ale może się okazać, że po wejściu do takiego obiektu będziemy czuli się po prostu źle. Pamiętajmy o tym, że zdjęcia można odpowiednio obrobić i ukryć na nich pewne niedoskonałości. Dlatego czasem warto wydać więcej o te kilka złotych, by móc cieszyć się odpowiednią jakością. Jeśli zaś mamy podgląd na oceny innych gości oraz kalendarz zajętości obiektów – te rzeczy możemy znaleźć na portalu, który oferuje wynajem apartamentów – to warto przeanalizować te dane. Obiekt, który posiada niskie oceny oraz negatywne komentarze prawdopodobnie należy do kogoś, kto nie dba o gości, o jakość i o czystość lokalu. Mogą się wtedy pojawić jeszcze inne, dosyć popularne w tej branży problemy, takie jak overbooking, gdzie nieroztropny właściciel przyjmuje oferty rezerwacji obiektu na dany termin od kilku osób na raz.

Wspomnijmy jeszcze o standardzie apartamentów. Nawet najlepiej wykończony, wyremontowany i doskonale urządzony obiekt nie będzie posiadał wysokiego standardu, jeśli będzie znajdował się w bloku z wielkiej płyty, bądź w starej kamienicy (tu już lepiej). Klatka w bloku wielopiętrowym ma swoją specyfikę, której żadne remonty nie będą w stanie zamaskować. To samo sąsiedzi – jest większe prawdopodobieństwo, że ludzie mieszkający na nowych osiedlach, w nowych apartamentowcach, będą na wyższym poziomie kultury osobistej niż w starych blokach (choć jest to pewna generalizacja). Dlatego jeśli zależy nam na naprawdę wysokim standardzie, którego nic nie zakłóci, koniecznie zapytajmy o budynek, w którym mieści się apartament. W innym przypadku może nas czekać niemiła niespodzianka, w postaci pięknego mieszkania, do którego wchodzi się przez obdrapaną, brudną i pomazaną klatkę schodową.

Niemniej wynajęcie apartamentu na nocleg to ciekawa oferta. Można niejako wczuć się w klimat danego miasta, stając się chociaż na kilka dni jednym z jego mieszkańców.

 


Autorem artykułu jest: noceonline

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation