Polska to dobry kraj na narty?

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że Polska jest krajem typowo nizinnym. Czy jednak nie można tutaj ufundować sobie zimowych wakacji na nartach i snowboardzie? Sprawdź, zanim wyruszysz na ferie w tym roku!

Z jednej strony Polska to doskonałe warunki dla miłośników bardzo wielu różnych dyscyplin sportowych, ale równocześnie zwolennicy sportów zimowych zmuszeni są zazwyczaj (przez pogodę i brak śniegu) do szukania ciekawych miejsc w innych krajach, takich jak przede wszystkim Austria czy Szwajcaria. Nie zawsze Zakopane czy Nowy Targ zaoferują nam biały puch pod narty…

Są to jednak pozory, bowiem w rzeczywistości kraje takie jak snowboard zaczęły się w ciągu ostatnich kilkunastu lat cieszyć u nas naprawdę ogromną popularnością, przez co w samych granicach Polski bez problemu znajdziemy obecnie naprawdę doskonałe warunki również i dla takich sportów.

Oczywiście, miłośnicy sportów takich jak snowboard powinni szukać atrakcji przede wszystkim w południowej części Polski, bowiem tamtejsze góry w absolutnie niczym nie ustępują takim regionom jak chociażby słynne Alpy. Wbrew pozorom, warto jest zainteresować się innymi regionami, niż tylko same Tatry – fakt, oferują one naprawdę wspaniałe warunki, ale z drugiej strony chociażby Bieszczady odznaczają się dużo większą „dzikością”, dzięki czemu uprawianie takich sportów mimo wszystko może być w nich o wiele przyjemniejsze.

Bez względu na to co akurat wybierzemy warto jest po prostu mieć świadomość tego, że Polska może zaoferować mnóstwo wspaniałych rzeczy dla każdego miłośnika jakichkolwiek sportów zimowych, takie jak wyciągi narciarskie w Zakopanem. Świadomość ta jest bardzo ważna, bowiem wielu ludzi zupełnie niepotrzebnie wyjeżdża w poszukiwaniu dobrych warunków do odległych krajów, podczas gdy wiele doskonałych miejsc może znaleźć dosłownie pod własnym nosem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation