Ferie w górach

Dokładnie już za cały tydzień rozpoczynają się ferie zimowe. Należy zastanowić się nad tym jak zorganizować ten czas swoim pociechom, aby nie siedziały bezczynnie w domu. 

Skoro są to ferie zimowe, to najlepiej, aby dzieci mogły poczuć smak zimy. Niestety, tegoroczna pogoda im to uniemożliwia. Na szczęście w górach stoki narciarskie są bardzo dobrze przygotowane, więc leży na nich śnieg i można bez problemu jeździć na nartach bądź desce snowboardowej. Można przynajmniej w ten sposób przez krótki czas zasmakować zimy. Nie mając pieniędzy na dwutygodniowe wczasy można zorganizować krótki, ale intensywny weekend w górach. Przynajmniej przez moment będziecie mogli wraz ze swoimi dziećmi odpocząć od codziennych obowiązków.

W jakie góry się wybrać?

Wybór jest na prawdę ogromny i ciężko podjąć jakąś konkretną decyzję. Ja szczególnie wybierał bym pomiędzy Bieszczadami, Tatrami, Pieninami, Górami Sowimi oraz Stołowymi. Dlaczego? ponieważ mają najwięcej ciekawego do zaoferowania turystom. Z jednej strony masa dodatkowych innych atrakcji w tych rejonach, a z drugiej przepiękne widoki z najwyższych szczytów. Zasugerować mogę tylko nieśmiało Góry Stołowe i Sowie, które nie są tak licznie oblegane przez turystów jak Tatry, ale za to posiadają ciekawą historię związaną z II wojną światową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation