Ciekawe miejsca blisko Krakowa

Przebywając na terenie Krakowa w celach turystycznych możecie zwiedzić okoliczne miejscowości, które również są atrakcyjne do zwiedzania jak Kraków. Możecie udać się np. do Oświęcimia, gdzie mieści się były obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau stworzony przez hitlerowców w czasie II wojny światowej.

Na południowy wschód od Krakowa mieści się Wieliczka, która słynie z kopalni soli znajdującej się na głębokości 327 metrów. Wieliczka często nazywana jest przez turystów podziemnym królestwem. Każdy, kto będzie przebywał w kopalni zobaczy na własne oczy wykonane z soli korytarze, kaplice, ołtarze czy posągi. Ciekawostką jest fakt iż jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie sól wydobywana jest od czasów średniowiecza.

Blisko Krakowa znajduje się również Częstochowa na terenie której znajduje się klasztor na Jasnej Górze. Warto zrobić sobie pielgrzymkę, aby ujrzeć cudowny obraz „Czarnej Madonny”.  Jeśli lubicie natomiast chodzić po górach, to warto pojechać do Zakopanego, które znajduje się w odległości około 100 km od Krakowa. Główne atrakcje Zakopanego to m.in. Morskie Oko, Gubałówka, Krupówki oraz Giewont na który warto się udać, aby zobaczyć panoramę Zakopanego.

Mając chwilę czasu warto zrobić sobie krótką wycieczkę po okolicznych miejscowościach, aby poznać historię danego miasta i jego atrakcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation